HACAMAT (KUPA) TEDAVİSİ

Uzm. Dr. Muhsine Zeynep Yavuz

"Günümüzde bir çok sporcunun kas ve eklem ağrıları için kullandığı Hacamat (Kupa) Tedavisinin, aynı zamanda güçlü bir detoks yöntemi olduğunu biliyor musunuz?"

Hacamat (Kupa) Tedavisine Dair Herşey

Hacamat (Kupa) nedİr?

Hacamat (Kupa)  uygulamaları binlerce yıldan beri dünyanın birçok yerinde tedavi amacıyla deriye yapılan kesiler sonrası bu bölgenin vakumlanması ve kan çıkarılması yöntemidir. Son yıllarda geleneksel tedavi yöntemlerine olan ilginin artmasıyla da diğer tamamlayıcı tedavi yöntemleri gibi hacamat (kupa) tedavisinin de kullanımı ve tedavi seçeneği olarak tekrar benimsenmesi artmıştır. Peygamber efendimizin (SAV) birçok hadisi şerifinde de önermesi nedeni ile İslam toplumunda yüzyıllardır süregelen bir gelenek olarak uygulanmaktadır. Ancak önceleri bu konu hakkında pek bilgi sahibi olmayan ve ehil de sayılamayacak, hacamatı sadece kan akıtmak olarak gören kişiler tarafından yapılmaktaydı. Günümüzde Sağlık Bakanlığı tarafından geleneksel ve tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olarak tanındıktan sonra doktorlar tarafından uygulanmaya başlanmış ve daha bilimsel ve hastalık odaklı olarak tedavilere eklenmiştir.

Hacamat-kupa tedavisi-muhsine-zeynep-yavuz

Hacamat (Kupa tedavİsİ) uygulama ŞEKİLLERİ NELERDİR?

Kupa uygulama şekilleri

 • Kuru kupa 
 • Yaş kupa (hacamat );

Olarak ikiye ayrılır.

 • Kuru kupa: daha çok çin tıbbında kullanılır. Hastalıklı bölgede negatif basınç uygulanarak, bölgenin uyarılması ve kan akımının artması temeline dayanmaktadır. Herhangi bir kesi, kanama söz konusu değildir. Klasik hacamata göre etkileri daha sınırlıdır.
 • Yaş kupa (hacamat): cilde hem vakum uygulanır, hem de vakum uygulanan bölgeye kesikler atılır. Bu sayede kesiklerin atıldığı bölgeden hastalık yapıcı faktörler ve toksinler uzaklaştırılmış olur. Aynı zamanda kesilerin ve vakumun etkisi ile hem lokal olarak iyileştirici faktörler artar, hem de sıkıntılı bölgedeki kan akımı artar.

Hacamat (kupa) TEDAVİSİ HANGİ HASTALIK VE DURUMLAR DA UYGULANIR ?

 • Hiçbir hastalık etkeni olmadan sadece bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için,
 • Kronik ağrılarda
 • Fibromiyaljide
 • Eklem ağrılarında
 • Kas ağrılarında
 • Migren gibi birçok başağrısı tipinde
 • Uyku bozukluklarında
 • Kabızlık, bulantı, kusma gibi birçok sindirim sistemi probleminde

Tedavi amacıyla hacamat kullanılabilir.

hacamat İçİn güncel fİyatlar

T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı resmi hastanelerin ve kliniklerinin internet sitelerinde hacamat (kupa) uygulamaları fiyatlarıyla alakalı rakam belirtmeleri yasaktır ve bu kurala uymayan resmi kurum ve kuruluşlara cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Ayrıca Uzman Doktor Muhsine Zeynep Yavuz’un hacamat (kupa) uygulamaları ve fiyatlarıyla alakalı net bilgiler verebilmesi için öncelikle hastayı muayene ederek mevcut sağlık durumunu analiz etmesi ve daha sonra da şikayetlerini ve beklentilerini dinledikten sonra hacamat (kupa) seanslarına karar vermesi gereklidir.

Muhsine Zeynep Yavuz Kliniği’ni ☏ +90 (212) 234 43 32 ✆ +90(530)1266449 telefon numaralarını kullanarak arayabilir ya da çevirim içi durumlarında canlı destek hattından “hacamat (kupa) fiyatları ne kadar, hacamat (kupa) tedavisinde kampanyanız var mıdır, hacamat (kupa) tedavisi öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler, süreçler nasıl ilerliyor” vb. gibi tüm sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilirsiniz.

Ayrıntılı bİlgİ İÇİn BİZE ULAŞIN

Leave a Reply

Your email address will not be published.